Project L: Easy to learn, hard to master.

Posted 3. 5. 2019

Do této hry jsme se zamilovali ještě ve chvíli, kdy jsme viděli její papírovou podobu. Hra prošla od té doby dlouhou cestu jak po stránce vývoje herní mechaniky, tak především po stránce svého vzhledu.

Co na ní nejvíc milujeme jsou její jednoduchá pravidla, která se naučí každý. Hru si tak užijí i lidé, kteří nejsou zrovna boardgame geekové. Zároveň si ale jde i pořádně potrápit mozek.

S Boardcubatorem nám záleží na tom, abychom pro Kickstarter dělali hry, které jsou nejen dobře hratelné, ale jsou i krásné. Proto jsme k sobě vzali skvělého průmyslového designera oceněného cenou Red dot award, aby nám pomohl navrhnout podobu celé hry.

Rozřezali jsme pár her, abychom si ověřili materiály. Vyzkoušeli mnoho různých podob, aby se hra dobře hrála i malým dětem a nakonec se dostali k vizuálně jednoduchému, produkčně ale poměrně náročnému řešení. Celou hru jsme zabalili do minimalistického designu a pohráli si i s krabicí, aby to byl prostě klenot v knihovně. Věděli jsme, že to naší fanoušci na Kickstarteru ocení.

Project L original game concept by Adam Španěl

Project L game design by Jan Soukal, Michal Mikeš, and Adam Španěl

Project L solo and 5-6p. variants designed by Jan Soukal, Martin Řehořík, and Filip Daňhel

Ghost Piece expansion and Ambassador Pack game design by Jan Soukal and Michal Mikeš

Development by Jan Soukal

Art direction by Marek Loskot

Graphic design by Pavel Richter

Product design by Jaroslav Juřica

  • Kategorie : crowdfudning, boardgames
  • Datum : 10/2018
  • With : Boardcubator
  • Vybraná částka : 165 804 EUR